3DWayTech – druk 3D – Pszczyna, Tychy, Bielsko, Śląsk

Realizacje

Koszyk na GPS do drona

Technologia: SLS   Materiał: PA12

Opis Wydruk posłużył jako koszyczek na GPS, który został przymocowany do drona. Wykonanie w technologii SLS umożliwiło wydrukowanie elementu bez użycia struktur podporowych. Dzięki zastosowaniu druku 3D firma ograniczyła koszty produkcji jednostkowych elementów. Projekt został wykonany w taki sposób, aby zmini- malizować wagę przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości do utrzymania modułu GPS. Było to ważne ze względu na wpływ każdej dodatkowej masy na lot drona.

Medalion

Technologia: SLA   Materiał: Żywica Standardowa

Opis Wydruk przedstawia medal z gry komputerowej WOW. Został wykonany z wykorzystaniem techno- logii SLA, aby idealnie odwzorować wszystkie jego detale. Druk 3D w tym przypadku pozwolił na stworzenie jednego unikalnego egzemplarza nie podnosząc tym samym kosztów produkcji - ma to miejsce w innych technologiach wytwarzania, im mniejsza ilość produkowanych przedmiotów tym często większa jest ich cena.

Magazynek XXX

Technologia: FDM   Materiał: ASA

Opis Celem zlecenia było wykonanie kopii wkładu na kulki do karabinu ASG z wprowadzeniem odpowiednich zmian, aby element pasował do standardowego magazynka. Druk 3D pozwolił wprowadzić zmiany, które nie byłyby możliwe w inny sposób, ponieważ oryginalny magazynek produkowany jest na masową skalę. Wykonaliśmy projekt, prototyp oraz finalny model. Został on wydrukowany z materiału ASA, aby uzy- skać łatwość obróbki i dużą wytrzymałość.

KONKRET

Technologia: FDM   Materiał: PLA

Opis Druk 3D sprawdza się w marketingu i brandingu pokazuje to wydrukowany przez nas gadżet z logiem firmy budowlanej. Personalizowany gadżety mogą stać się idealnym pomysłem na prezent dla członków firmy, nagrodą w firmowym konkursie, czy narzędziem do promocji.

Pojemnik na baterie

Technologia: FDM   Materiał: PET-G

Opis Wydruk obudowy i koszyczków stabilizujących dla baterii, które będą częścią bezzałogowego samolotu napędzanego energią słoneczną budowanego przez współpracujące z nami koło naukowe AGH Solar Plane. Części posłużą do zabezpieczenia ogniw litowo jonowych oraz elektroniki przenośnego modułu zasilania. Zadaniem Power-Banku jest zasilanie stacji nadaw- czej podczas testów systemu przesyłu video w wa- runkach terenowych. Umożliwi to bezproblemowe uruchomienie zestawu testowego bez konieczności użycia dodatkowego okablowania, co w zdecydo- wanym stopniu ułatwi pracę i pozwoli wykonać niezbędne do dalszej pracy pomiary.

Elementy hulajnogi

Technologia: FDM   Materiał: PET-G

Opis Element mocujący pojemnik na dodatkową baterię z ramą hulajnogi elektrycznej, co pozwala na wy- dłużenie zasięgu jazdy. Stworzyliśmy kilka funkcjonalnych prototypów, aby przetestować element podczas jazdy, a nastę- pnie nanieść na nie poprawki. Dzięki nim, finalna część została wprowadzona do produkcji nisko- seryjnej także za pomocą druku 3D.

Litofan Księżyc

Technologia: FDM   Materiał: PLA

Opis Księżyc wykonany jako litofan. Dzięki różnicy wysokości warstw wydruku, przez niektóre jego miejsca światło przechodzi mocniej, a przez niektóre stabiej. Powoduje to efekt głębi w obrazie. Średnica wydruku Księżyca to aż 50cm. Został on wydrukowany w 6 częściach. Po sklejeniu i podświetleniu daje niesamowity efekt. Metodą litofanu możemy wydrukować również każde przesłane do nas zdjęcie.

Gra planszowa

Technologia: FDM   Materiał: PLA

Opis Wydruk 3D planszy zaprojektowanej do gry opra- cowanej przez klienta. Druk 3D w szybki sposób pozwolił na przetestowanie gry za pomocą stwo- rzonego prototypu. Plansza składana jest z 6 części. Poza nią wydruko- wane zostały również pionki i kostka, które poddano finalnie malowaniu.

Breloki z logiem

Technologia: FDM   Materiał: PLA

Opis Druk 3D to idealne narzędzie do tworzenia rzeczy w niskiej serii. Wykonanie breloczków z logiem bloga jest tego przykładem. Tego typu materiały promocyjne na pewno zaciekawią fanów bloga. Wydruk został wykonany z trzech kolorów - nie był malowany.

Elementy frezarki

Technologia: FDM   Materiał: PET-G

Opis Produkcja niskoseryjna z wykorzystaniem technologii FDM też się sprawdza. W tym przypadku do wykonywania małych i wytrzymałych elementów maszyn frezarek.

Statuetka

Technologia: FDM   Materiał: PLA

Opis Statuetka wykonana na specjalną okazję firmową. Została wręczona pracownikom w ramach konkursu podsumowującego rok pracy. Druk 3D w technologii FDM sprostał wyzwaniu mimo skomplikowanej geometrii projektu. Wydruk nie tylko sam w sobie miał bogate walory estetyczne, ale również finalnie posłużył do wyko- nania formy odlewniczej i wykonania większej ilości figurek z brązu.

Forma

Technologia: FDM   Materiał: PET-G

Opis Forma wydrukowana w ramach współpracy z zespołem E-Moto AGH. Została wykonana z 8 elementów . Każdy z nich został wydrukowany w wymiarach bliskich 25x20x20cm. Forma wydrukowana z kilku elementów została następnie połączona metalowymi prętami oraz odpowiednio przygotowana do wykonania elementu z włókna węglowego. Posłużyła do wykonania owiewek dla elektrycznego motocykla terenowego.

Forma

Technologia: MSLA   Materiał: Żywica standardowa

Opis Prototyp płytki PCB wydrukowany do przetestowania rozmiaru i rozmieszczenia wszystkich kluczowych elementów przed jej finalnym wykonaniem. Technologia MSLA pozwoliła na dokładne odwzorowanie wszystkich detali z żywicy zchowując nawet napisy i ścieżki przewodzące.